Çakır Haber Ajansı

2021 MEB ile Açık Lise AÖL sınav tarihleri! AÖL sınavları ne zaman yapılacak, online mı olacak?

2021 MEB ile Açık Lise AÖL sınav tarihleri! AÖL sınavları ne zaman yapılacak, online mı olacak?
15 Şubat 2021 - 18:25

Milli Eğitim Bakanlığı’nca gerçekleştirilen AÖL sınav tarihleri ile ilgili açıklama geldi. Ertelenen sınav tarihleri arasında yer alan açık lise 1.dönem sınav tarihleri belli oldu. Tam bu noktada belli sebeplerden ötürü liseyi dışardan okuyanlar gözlerini yeni sınav tarihlerine çevirdi. MEB konuyla ilgili açıklama yaparken AÖL sınavları ne zaman yapılacak, online mı olacak soruları da yanıt bulmuş oldu. Açık Öğretim Kurumları sınavlarının internet üzerinden yapılması kararı alındı. 2021 MEB ile Açık Lise AÖL sınav tarihleri ile ilgili tüm detaylar belli oldu!

Açık lisede eğitim gören binlerce öğrencinin gündeminde AÖL sınav tarihleri yer alıyor. Bilindiği üzere koronavirüs salgını sebebiyle çoğu sınavın tarihi ertelenmişti. Bunlardan birisi de AÖL 1.dönem sınav tarihleri olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada AÖL 1. dönem sınavlarının online (çevrimiçi) yapılacağı bildirilirken sınav tarihleri de duyurdu. Böylelikle AÖL sınavları ne zaman yapılacak, online mı olacak sorusu yanıt buldu.

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

Şubat ayının ortalarına gelirken AÖL sınavları ile ilgili sorgulamalar epey arttı. Açık Öğretim Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. dönem online sınavlar 25 Şubat tarihinde saat 09.30’da başlayacak ve 1 Mart saat 23.59’da sona erecek.

2020-2021 AÖL SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

2020-2021 AÖL SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

“Açık Öğretim Okulları sınavlarımızı çevrim içi ortamda gerçekleştireceğiz. I. Dönem sınavları, 25 Şubat 2021’de, II. Dönem sınavları, 25 Mart’ta başlayacak. Sınavlar, Açıköğretim Okulları Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILACAK?

Sınavlarda, öğrencinin sınava katılacağı her dersten çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli 20 soru sorulacak, her doğru cevabın puan değeri 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

2. Değerlendirme her ders için ayrı olmak üzere 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınacak ve her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında; [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.

3. Sınav sonuçlarında öğrencilerin doğru-yanlış cevap sayısına ilişkin veri açıklanmayacaktır.

4. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi hâlinde

soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

5. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum