Çakır Haber Ajansı

AK Parti’li Ali İhsan Arslan’dan orman yangınlarına ilişkin açıklama

AK Parti’li Ali İhsan Arslan’dan orman yangınlarına ilişkin açıklama
02 Ağustos 2021 - 20:31

AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, yangınlar nedeniyle milletçe herkesin derin üzüntü içinde olduğu bu atmosferin provokasyonlara alet edilmesine, halkın birbirine düşürülmesine asla izin veremeyeceklerini bildirdi.

Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, sadece Türkiye’nin değil, başta Avrupa olmak üzere dünyanın farklı yerlerinde de peş peşe orman yangınlarının yaşandığını belirtti. İnsanlığın, küresel ısınma, doğada yapılan tahribatlar ve ihmallerin bedelini ödediğini ifade eden Arslan, şunları kaydetti:

“Aşırı sıcaklarla birlikte muhtelif ülkelerde yangınların sökün etmesi bunu gösteriyor. 1990’larda çokça zikredilmeye başlanan küresel ısınmanın doğru olduğunu, gaz salınımı, kimyasal maddeler, sanayi atıklarının arıtılmaması gibi pek çok bileşenin sellere, yangınlara, buzulların erimesine neden olduğunu artık tüm dünya açıkça görüyor. Nitekim bizler de ülkemizin kuzeyinde sel ve heyelan felaketleri, güneyinde orman yangınları, denizlerimizde müsilaj, insanlarda korona salgını ile mücadele ediyoruz. Doğa, adeta insanlıktan intikam alıyor.”

Yangınların sadece küresel ısınmadan kaynaklanmadığını, ihmal ve kusurların da yangına yol açabildiğini, bazen bir sabotaj da olabileceğini vurgulayan Arslan, Türkiye’deki yangıların her birinin titizlikle incelendiğini bildirdi.

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.