Çakır Haber Ajansı

Bakan Çavuşoğlu, Volkan Bozkır’la görüştü

Bakan Çavuşoğlu, Volkan Bozkır’la görüştü
06 Nisan 2021 - 16:54

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır’la görüştü.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır’la görüşmesini Twitter hesabından değerlendirdi.Çavuşoğlu, “BM 75. Genel Kurul Başkanı olarak ilk resmi ziyaretini gerçekleştiren Bozkır’la görüştük. Onun önderliğinde Genel Kurul çalışmaları pandemiye rağmen kesintisiz yürüyor” dedi.Türkiye’nin BM’deki öncü rolünün ve Bozkır’a desteğinin devam edeceğini söyleyen Çavuşoğlu, İstanbul’u BM merkezi haline getireceklerini anlattı.

TBMM Genel Kurulu’na hitap edecek

Bozkır, Çavuşoğlu’nun davetine icabetle Türkiye’ye yaptığı resmi ziyaret kapsamında gün içinde Anıtkabir’i ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından da kabul edilecek olan Bozkır, temaslarının ardından TBMM Genel Kurulu’na hitap edecek.Bozkır’ın ayrıca, 10 Nisan’da Hatay’da kuzeybatı Suriye’ye yönelik icra edilen BM sınır ötesi insani yardım operasyonlarını ziyaret etmesi ve bir geçici barınma merkezinde incelemelerde bulunması planlanıyor.

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum