Çakır Haber Ajansı

Bursa’da sağanak 35 bin dönüm araziyi su altında bıraktı

Bursa’da sağanak 35 bin dönüm araziyi su altında bıraktı
06 Nisan 2021 - 18:23

Bursa’da, Kocasu Deresi’nin sağanak nedeniyle taşması sonucu 35 bin dönüm tarım arazisi su altında kaldı.Bursa’da iki gündür etkili olan sağanak nedeniyle Uludağ’daki kar sularının da etkisiyle Yenişehir ilçesindeki Kocasu Deresi’nin debisi yükseldi.Derenin taşması sonucu Ayaz, Söylemiş, Karasıl, Çayırlı ve Ebeköy mahallelerindeki tarım arazileri su altında kaldı.Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, dünden bu yana devam eden yağışların ardından yaklaşık 35 bin dönüm arazinin su altında kaldığını söyledi.

Bursa'da sağanak 35 bin dönüm araziyi su altında bıraktı

Bölgedeki zarar sular çekildikten sonra ortaya çıkacak”Arazinin yüzde 20’sinde arpa, buğday ve araka ekili olduğunu vurgulayan Aktaş, “Bölgemizde iki gündür etkili olan yağış tarım arazileri için çok faydalıydı ancak Uludağ’ın eteklerinden gelen su, taşkına sebep oldu. Bölgedeki zarar sular çekildikten sonra ortaya çıkacak.” dedi.

Bursa'da sağanak 35 bin dönüm araziyi su altında bıraktı

Aktaş, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü yetkililerinin bölgede inceleme yaptığını sözlerine ekledi.

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum