Çakır Haber Ajansı

Çin’den flaş Delta kararı… Alarma geçti!

Koronavirüs pandemisinin ilk görüldüğü ülke olan Çin’den oldukça dikkat çeken görüntüler geldi. Delta varyantı alarmı veren ülke tabiri caizse alarma geçti.

Çin’den flaş Delta kararı… Alarma geçti!
02 Ağustos 2021 - 19:51

Dünya yaklaşık 2 yıldır koronavirüsün pençesinde. 200 milyona yakın kişiye bulaşan virüs 4 milyondan fazla cana mal oldu.

İlk kez 2019’un son günlerinde Çin’in Wuhan kentinde görülen virüs son dönemde Delta varyantı ile gündemde. Zira söz konusu varyant orijinal virüsten çok daha bulaşıcı.

Dünya genelindeki vaka artışlarının baş aktörü olarak gösterilen Delta şimdi de Çin’in gündeminde.

South China Morning Post’un haberine göre, Kovid-19 salgının Delta varyantının Pekin’de yayılımını durdurmak amacıyla şehre giden bazı uçuşlar ile tren ve otobüs seferleri durduruldu.

Çin’in Doğu Jiangsu eyaletindeki Nanjing şehrinde daha bulaşıcı olan Kovid-19 Delta varyantının ilk kez bildirilmesinin ardından 27 şehirde 350’den fazla kişiye virüs bulaştı.

Başkentteki Komünist Parti toplantısında konuşan Parti Sekreteri Cai Qi, en hızlı ve katı önlemler, en kararlı eylemlerle “ne pahasına olursa olsun” başkentin korunması gerektiğini ifade etti.

Pekin’den şu ana kadar 4 vaka bildirilirken, çevre bölgelerden gelebilecek yeni vakalara karşı tedbir amacıyla şehir yetkilileri, riskli bölgelerden başkente gelen kişilerin girişlerine yönelik önlemleri artırmayı kabul etti.

Önlemler kapsamında, Kovid-19 Delta varyantı tespit edilen şehirlerdeki herkesin başkent Pekin’e girişleri yasaklandı ve bu bölgelerden yapılan uçuk, tren ve şehirlerarası otobüs seferleri durduruldu.

Rezervasyon sitelerinde, virüsün yayılım gösterdiği Nanjing ve Zhangjiajie bölgeleri için tren biletlerinin bulunmadığı görüldü.

Devlet kurumları ve devlete ait işletmelerin çalışanlarının virüs görülen şehirlere seyahat etmeleri ve kurumların söz konusu bölgelere seyahat düzenlemeleri yasaklandı.

Bu şehirlerden birinde bulunan Pekin sakinleri, 14 günlük karantina ve negatif sonuç almadan şehre geri dönemeyecek.

Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum