Çakır Haber Ajansı

Biz4Fun Projesi 3 Boyutlu Girişimcilik Eğitimi Oyunu Pilot Etkinliği Yapıldı!

Biz4Fun Projesi 3 Boyutlu Girişimcilik Eğitimi Oyunu Pilot Etkinliği Yapıldı!
11 Temmuz 2021 - 20:45

Uluslararası projeler ile bölgesel ve ulusal kalkınmaya destek olmak ve sivil toplum diyaloğu kurmak amacayla Mersin’de kurulan Akdeniz Naturel Yaşam Derneği (NATURELDER), bir Erasmus+ KA202 projesi olan Biz4Fun ile gençlere girişimcilik konusunda yardımcı oluyor.

NATURELDER’in de içerisinde bulunduğu 6 ülkeden 7 ortağın katılımı ile kurulan konsorsiyum tarafından Slovakya Ulusal Ajansına verilen ve kabul edilen 2018-1-SK01-KA202-046271 numaralı “Biz4Fun – Let’s have fun with the business start-up” projesi ile ülkemizde ve diğer ortak ülkelerdeki özellikle tecrübesiz gençlerin iş piyasasındaki rekabet gücü arttırılması amaçlanıyor.

Proje konsorsiyumu içerisinde Slovakyadan Nitra Ziraat Fakiltesi, Slovak Ticaret Ajansı, Romanyadan CTE, Avrupa Eğitim Merkezi Birliği, Çek Cumhuriyetinden Edu Consulting, z.u, Yunanistandan Patras Üniversitesi, İtalyadan Egina ve Türkiyeden de NATURELDER bulunuyor.

Konsorsiyum kurumları gençlerin çok çeşitli fikirlerinin olduğunu ancak cesaret, fon ve kapasite eksikliklerinden dolayı bu fikirlerini projelendiremediklerini düşünüyor. Biz4Fun projesi, gençlerin ekonomik bilgilerini genişleterek, girişimciliğin temellerini şekillendirerek, gençlere kendi kariyer yollarını bilinçli bir şekilde planlayabilme yeteneğini aktararak, finansal araçların bilgisindeki aksaklıkları azaltarak, başarılı bir iş örneği sunuyor.

Proje kapsamında geliştirilen 3 Boyutlu Girişimcilik Eğitimi Oyunu da bu amaca ulaşmada büyük önem taşıyor. Oyunu geliştirme sürecinin ardından Naturelder ekibi oyunun denenmesi ve geribildirimler almak için pilot etkinlik gerçekleştirdi. Pilot etkinliğe gençler ve akademisyenler büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 35 katılımcı ile gerçekleştirilen etkinlik Koronavirüs önlemleri nedeniyle online olarak yapıldı.

Etkinlikte katılımcılara Biz4Fun projesi, projenin amaçları ve 3 Boyutlu Girişimcilik Eğitimi Oyunu tanıtıldı. Katılımcılar oyunu nasıl kuracaklarını ve nasıl oynayacaklarını, oyun içerisinde nasıl bilgiler edineceklerini ilk elden görmüş oldular.

Akdeniz Naturel Yaşam Derneği başkanı Avni Taşyürek, “Oyunu geliştirmemiz neredeyse tamamlandı. Bu etkinlikte küçük sorunlarımızı gördük ve bunları düzelteceğiz. Gençlerimizin oyuna ilgisi gerçekten çok güzel. Bu ilgi projemizin amaçlarına ulaşma yolunda çok önemli. Gençlerimizin oyunumuzdan faydalanması ve genç girişimcilik ruhunu canlı tutmasını istiyoruz.” Şeklinde yorumda bulundu.

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum