Çakır Haber Ajansı

GÜLİZAR BİÇER KARACA VE ALİ ÖZTUNÇ MARMARİS’TE

GÜLİZAR BİÇER KARACA VE ALİ ÖZTUNÇ MARMARİS’TE
02 Ağustos 2021 - 20:53

CHP Genel Başkan Yardımcıları Gülizar Biçer Karaca ve Ali Öztunç, Marmaris’te bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Ali Öztunç ve Gülizar Biçer Karaca yangın felaketi yaşayan Marmaris’i ziyaret etti. Cumartesi günü Marmaris’e gelen CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’dan yangın söndürülmesiyle ilgili bilgi aldı. Gülizar Biçer Karaca, İçmeler’deki yanan ormanlık alanda bir basın açıklaması yaptı.

Gülizar Biçer Karaca, “Muğla, Marmaris ve ülkemiz akciğerlerini kaybetmiş durumda. Marmaris ormanlarının tamamı milli park olarak geçiyor. Burada çok ender bulunan canlılar, endemik bitkiler tamamen yok olmuş durumda. Ağaçların tamamı kömürleşmiş, doğal örtümüz canlı canlı yanmış. Bir de can kaybımız var. Gönüllü bir genç arkadaşımız yaşamını kaybetti. Sevgili kardeşimize Allah’tan rahmet ve Muğlalı hemşehrilerimize de başsağlığı diliyoruz” dedi.

Pazar günü de CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç Marmaris’i ziyaret etti. CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Muğla Milletvekili Mürsel Alban ve Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk’le birlikte yangın alanında incelemeler yapan Öztunç, hükümete yönelik eleştirilerde bulundu. Öztunç, yangının kontrol altına alınamamasıyla ilgili, “Yangın ülkesi olduğumuz gerçeğini unutup öngörüsüzce davranıyorlar. Hazırda yangın söndürme uçağı ve helikopteri bulundurmuyorlar” dedi.

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum