Çakır Haber Ajansı

İçişleri Bakanlığı 1772 personel alacak

İçişleri Bakanlığı 1772 personel alacak
27 Ocak 2021 - 23:43

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ”Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere ilanda yer alan Ek-1/a ve Ek-1/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen boş pozisyonlara giriş (sözlü) sınavı ile toplam 1.772 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.” denildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ”Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere ilanda yer alan Ek-1/a ve Ek-1/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen boş pozisyonlara giriş (sözlü) sınavı ile toplam 1.772 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.” denildi.

Başvuruların; 25 Ocak ve 29 Ocak tarihleri aralığında online olarak gerçekleştirileceği, adayların işlemlerini yapabilmeleri için e-Devlet şifresine sahip olmaları gerektiği bildirildi. Sözlü sınav ise 22 Mart-08 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılacak. İşte İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve detaylar

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları yayımlanan kılavuz ile belli oldu. İçişleri Bakanlığına bu yıl 21’i merkez ve 1751’i taşra teşkilatında istihdam edilecek 1772 sözleşmeli personel alınacak. Alım kapsamında, bu yıl 112 Acil Çağrı Merkezlerinde ilk defa çağrı karşılama personeli unvanında 1462 personel görevlendirilecek. Bu kadro için başvuracakların 800’ünde çağrı merkezi hizmetleri bölümünden mezun olma şartı aranacak.

BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

Başvuru İşlemleri Sırasında Dikkat Edilecek Hususlar;
1- Bu formu elektronik ortamda doldurup başvurusunu hatasız ve eksiksiz bir şekilde tamamlayan ve bilgilerinin doğruluğundan emin olan adayların “Bilgilerimi Kaydet” butonuna basmaları gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmeyen adayların başvuruları sisteme kaydedilmeyeceğinden, bu durumda olan adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

2- Bilgilerinde eksiklik veya hata olduğunu fark eden adaylar 29/01/2021 tarihi saat 17:30’a kadar bilgilerini yeniden güncelleyip “Bilgilerimi Kaydet” butonuna basarak başvuru işlemini tamamlamak zorundadırlar. Sınav modülünde adayların en son kaydettikleri İş Talep Formu geçerlidir.

3- Adaylara ait fotoğraf Kimlik Paylaşım Sisteminden otomatik olarak gelmektedir. Sistemde kayıtlı fotoğrafı bulunmayan adaylar 600*800 boyutlarında ve 300 dpi çözünürlükte fotoğraflarını jpg veya jpeg formatında sisteme yüklemek zorundadırlar.

4- Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında ilan edilen pozisyonlara başvuruda bulunan adaylar iş talep formunun çıktısı ile ilanda belirtilen diğer sınav başvuru belgelerini, Bakanlığımızın www.icisleri.gov.tr adresli resmi internet sitesinde duyurulacak olan teslim tarihlerinde mesai saatleri içerisinde ilgili pozisyon unvanı için tercih ettikleri yere imza karşılığı elden teslim edeceklerdir. Bu nedenle İş Talep Formunun çıktısının alınması gerekmekte olup, formun çıktısını almayan veya kaybeden adaylar e-devlet üzerinden giriş yaparak alabileceklerdir.

5- Giriş (sözlü) sınavı ile ilgili duyurular; Bakanlığımızın www.icisleri.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyurular tebligat hükmünde olup, ilgili adaylara ayrıca yazı ile bildirimde bulunulmayacaktır.

6- Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adaylar ile giriş (sözlü) sınav şartlarından bir veya birkaçını taşımadığı sonradan anlaşılan adaylar; giriş (sözlü) sınavını kazanmış olsalar dahi sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, ataması yapılmış olanların ise atamaları ve sözleşmeleri iptal edilecektir. Ayrıca bu adaylar hakkında, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum