Çakır Haber Ajansı

Kılıçdaroğlu: Atatürk ortak değerimizdir

Kılıçdaroğlu: Atatürk ortak değerimizdir
02 Haziran 2021 - 1:13

Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret iddiasına CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tepki gösterdi. “Atatürk ortak değerimizdir” dedi. Normalleşme kapsamında İş yerini açan esnaf için bir dizi öneride bulundu.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuştu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret iddiasına tepki gösterdi. “Kinden beslenen bir din insanı olmaz” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Atatürk ortak değerimiz. O meczup acaba İstanbul’un işgal altında olduğunu biliyor muydu bir dönem? Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘geldikleri gibi gidecekler’ dediğini biliyor muydu? Sütçü İmam’ın söylediğini biliyor mu? Ne demiş sütçü imam? ‘Her kim Mustafa Kemal aleyhine fetva verip düşmanlık yapar bilin ki damarlarında kafir kanı vardır”

Esnaf için öneriler

Kılıçdaroğlu’nun gündeminde normalleşmede ikinci dönem tedbirleri de vardı. İş yerlerini açan esnaf için taleplerini sıraladı:

“Aşılamada önce iş yeri sahibi ve orada çalışanların aşı olması lazım. Kiralarda stopaj kalkmadı, kalkması lazım. İcra dairelerini erteleyin 3 ay, 5 ay esnaf nefes alsın. Esnaf kefaret kooperatiflerinden aldığı krediler var bunların faizlerini erteleyin”

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum