Çakır Haber Ajansı

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı

Dün vefat eden, milli SİHA’ların öncü ismi Özdemir Bayraktar’ın naaşı son yolculuğuna uğurlanmak üzere Esenyurt’taki BAYKAR’ın fabrikasından alınarak, Fatih Camii’ne götürüldü. Bayraktar için öğle vakti burada cenaze töreni düzenlendi ve doğduğu köy olan Sarıyer Garipçe’de aile kabristanlığına toprağa verildi

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı
20 Ekim 2021 - 3:01

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar’ın cenazesi Fatih Camii’ne getirildi.

CENAZE NAMAZI FATİH CAMİİ’NDE KILINDI

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Bayraktar’ın cenazesi, tören ve taziye ziyaretleri için Hadımköy’de bulunan BAYKAR Milli SİHA/İHA Sistemleri Ar-Ge ve Üretim Tesisi’ne götürülmüştü. Taziyelerin ve fabrikadaki törenin ardından Bayraktar’ın cenazesi Fatih Camii’ne getirildi. Bayraktar için öğle vakti burada cenaze töreni düzenlendi.

Dün hayatını kaybeden Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar’ın babası Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar için bugün Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlenecek. Cenaze namazı öncesi Selçuk Bayraklar eşi Sümeyye Erdoğan ve Bilal Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesini ziyaret ederek dua okudu. Cenaze törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Bilal Erdoğan ve çok sayıda seveni katılıyor. Taziyeleri, Selçuk Bayraktar eşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Haluk Bayraktar, kabul ediyor.

“BİLDİĞİ HAK YOLDAN DOSDOĞRU GİDEREK”

Selçuk Bayraktar babasının tabutu yaptığı konuşmada, “Taziyeye eşlik eden herkesten Allahtan razı olsun. Babam bizim için canımızdan kıymetli babamız, aynı zamanda arkadaşımız, rehberimiz, ilham kaynağımızdı. 20 sene önce İHA yolcuğuna çıktığımızda ülkemizin tam bağımsızlığı için ‘asla yapılamaz ancak yabancılar yapabilir’ denilen dönemde, bildiği hak yoldan dosdoğru giderek Allah’ın izniyle bizi dünyada lider ülkelerden biri haline getirdi. Dürüstlükten ödün vermedi, bize de bunu aşıladı. Dosdoğru yaşadı, bildiği yoldan asla sapmadı. Hastanedeki dönemlerinde bile iş yerinde yatıp kalktı. O asla sancağını bırakmadı onun açtığı yolda nice eserler çıkacak, biz de hayatımızın sonuna kadar devam edeceğiz. Allah inşallah cennette bizleri komşu eyler” diye konuştu.

Cenazeye katılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ise Özdemir Bayraktar’ın Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve savunma sanayiine sunduğu katkılarının paha biçilemez olduğuna vurgu yaparken “Milli ve yerli savunma sanayimizin gelişmesine çok önemli katkılarda bulunmuştur. Ürettikleri İHA ve SİHA’larımızı kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’miz her yerde başarıyla onurla ve gururla kullandı ve kullanmaya devam edeceğiz. TSK olarak yaptıkları bu çok değerli hizmetler, her zaman saygıyla anılacaktır” ifadelerini kullandı.

Ciner Grubu, dün hayatını kaybeden Özdemir Bayraktar için bir taziye mesajı yayımladı. Mesajda, “Ülkemizin milli ve yerli savunma ve teknoloji hamlesinde öncü girişimci vasfıyla bu alanda çok önemi milli güç varlıkları yaratan ve milletimizin haklı sevgi ve takdirini kazanan Baykar Savunma’nın kurucu Sn. Özdemir Bayraktar’ın vefatından derin bir üzüntü duyduk. Kıymeti ailesinin büyük acısını paylaşır, sabır ve baş sağlığı diler aziz merhuma Allah’tan rahmet niyaz ederiz.” denildi.

Ciner Grubu, Bayraktar’ın vefatının ardından bir başsağlığı mesajı yayınlarken Ciner Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ da cenaze törenine katılanlar arasında yer aldı.

Ciner Grubu, Bayraktar’ın vefatının ardından bir başsağlığı mesajı yayınlarken Ciner Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ da cenaze törenine katılanlar arasında yer aldı.

Afrika’da resmi ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da hayatını kaybeden Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar’ın ailesi için olduğu kadar ülke için de büyük bir kayıp olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün vefat eden Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar için taziye ilanı verdi.

Erdoğan, bazı gazetelerde yayımlanan taziye mesajında şunları kaydetti:

“Sevgili dünürüm, iyi bir evlat, iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir dede olarak hepimizin gönlünde kıymetli bir yer edinen, vizyonerliği ve üretkenliğiyle sanayi sektörümüzün pek çok öncü fabrikasının yöneticisi/kurucusu olan, insansız hava araçları alanında başlattığı çalışmalarla, ülkemizin dünyanın önde gelen tasarımcı ve üreticilerinden biri haline gelmesinde çok büyük emeği bulunan, hayatını, Türkiye’nin büyüyüp güçlenmesi, bilhassa sanayi ve teknolojide hak ettiği yere gelmesi için çalışmaya adayan, evlatlarını da aynı gayeyle yetiştirip ülkenin ve milletin hizmetine koşan, çalışkanlığı, üretkenliği, dürüstlüğü, yardımseverliği ile iş dünyasında da çokça saygı duyulan, sevilen ve takdir edilen Özdemir Bayraktar Beyefendi, dar-ı bekaya irtihal etti. Ailesi için olduğu kadar ülkemiz için de büyük bir kayıp olan bu vefat sebebiyle derin bir üzüntü içindeyim. Kendisine Allah’tan rahmet, tüm yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ

24 saat

24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum