Çakır Haber Ajansı

Posbıyık, Öztunç ziyaretinde ilçe teşkilatını eleştirdi: “Partiye üye yapamıyoruz”

Posbıyık, Öztunç ziyaretinde ilçe teşkilatını eleştirdi: “Partiye üye yapamıyoruz”
13 Haziran 2021 - 21:15

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’u makamında ağırladı.

CHP Zonguldak Milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz ve Ünal Demirtaş, CHP Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul ve bazı yöneticilerin de bulunduğu ziyarette Başkan Posbıyık; ”Partiye üye yapamıyoruz. Kadınları , gençleri gönderiyoruz, üye yapmıyorlar. ‘Seni belediye mi gönderdi?’ diye yapmayız diyorlar. o yönden partiyi büyütemiyoruz. ondan sıkıntımız var.” dedi.

Belediyenin yaptığı Halk Kafeden bahsederken de; ”Bir Halk Kafe yaptık, Ünal Demirtaş’ın karşı olduğu, Çilek Kafeye dokunma falan da dedi ama Çilek Kafeyi de ihaleye veriyorum. Halk Kafe, yok yani Zonguldak’ta Ereğli’de böyle bir kafe yok. Nefis, deniz kenarında. Yine deniz kenarından bir restoran yapıyorum. Yani belediye olarak bir sıkıntımız yok Allaha şükürler olsun. Pandemi ve hükümet baskısı sorunumuz var.” dedi.

CÜRUF TESİSİNİ MÜHÜRLEMİŞSİNİZ TEŞEKKÜR EDİYORUZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunçkonuşmasında, bölgedeki temaslarından söz etti ve şunları söyledi:

“Dün sabah geldik, Alaplı’da programımız vardı. Alaplı’da cüruf tesisi konusunda incelemelerimiz, açıklamalarımız oldu. Siz Ereğli sınırında olan bölümü mühürlemişsiniz; doğru bir karar olmuş, size teşekkürediyoruz. Daha sonra Gümeli’ye geçtik. 4117 yaşındaki ağacı gördük. Müthiş bir şey… Onu çok iyideğerlendirmek lazım; Alaplı’da olur, Ereğli’de olur, çok turistin gelmesini sağlayacak bir güzellik. Ciddi bir turizm potansiyeli. Görevimiz gereği çok yayla, orman gezdik. Bu orman gibi bakımlı, el değmemiş olanını görmedim. Kaz Dağları bile böyle değil. Bugün de sizi ziyaret etmek istedik. Umarım herşey güzeldir. Takip ediyoruz.”

ZORLUKLARA RAĞMEN GÜÇLÜ BİR BELEDİYEYİZ

Bu sözler üzerine belediye çalışmaları hakkında bilgi veren Posbıyık, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Belediyenin durumu iyi. Ne müteahhide, ne Vergi Dairesine, ne SSK’ya borcumuz var. İşçiler memnun,zamanından önce maaş, ikramiye veriyoruz. En yüksek zammı aldılar. İkramiyeleri, sosyal hakları var. Aynı zamanda memurlara en yüksek zammı ikramiyeyi veriyoruz. Devlet dairesinden geçiş için sürekli talep var. Belediyemiz gayet iyi. Gerçi pandemiden dolayı tahakkuk ve tahsilatta gerileme var. Büyük yatırımlarda zorluk çekiyoruz. Buna rağmen, muhtarların taleplerini karşılıyoruz. Mahallelerde çalışmalarımızı yapıyoruz. Asfalt, parke gibi temel hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

EREĞLİ ŞANTİYEYE DÖNECEK, GENEL BAŞKANIMIZI DAVET EDECEĞİZ

Pek çok projemiz başlayacak ve Ereğli önümüzdeki aylarda şantiyeye dönecek. Sayın Genel Başkanımızı sizler vasıtasıyla davet etmeyi düşünüyorum. Kent Meydanı için çalışmalar sürüyor. Eski yıkılan belediyebinasının yerine kültür merkezi yapıyoruz, temelini atacağız. Erdemir’den aldığımız plajı büyük bir plaj haline getiriyoruz. Aqua pakıyla, havuzuyla beraber. Yeni şehir mezarlığı yapıyoruz. Şehit Mezarlığı hazırlığımızvar. Halk kafe yaptık. Ünal bey çok karşı çıktı ama…‘Çilek Kafeye dokunma’ falan demişti. İhaleye vereceğiz orayı. Halk Kafe müthiş oldu. Bu bölgede yok, nefis biryer deniz kenarında… Yine yeni bir restoran yapıyoruz. Yani belediye olarak bu açıdan sıkıntımız yok.

Ama diğer yandan CHP’li belediye olduğumuz için ve pandemi nedeniyle 25 yıllık başkanlığımda en sıkıntılıdönemi yaşıyorum. Vergileri, su paralarını ödeyemiyor vatandaşlar. Bir de hükümet baskısı yaşanıyor. 25 yıldır ilk kez böyle hükümet baskısı var. CHP’li belediyelerin projeleri gitmeye görsün, anında duruyor. Bu iki konuda çok zorluk çekiyoruz ama ben temaslarla bunları aşmaya çalışıyorum. Ankara’daki milletvekillerineanlatıyoruz.

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum