Çakır Haber Ajansı

Selahaddin Gülen’in sorgusu yarın başlayacak

Selahaddin Gülen’in sorgusu yarın başlayacak
02 Haziran 2021 - 1:30

MİT’in operasyonuyla yurtdışında yakalanarak Ankara’ya getirilen FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen’in sorgulanmasına yarın başlanacak.
MİT’in operasyonuyla FETÖ’ye ağır darbe vuruldu. FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen yakalanarak Türkiye’ye getirildi.

Örgüt hakkında derin bağlantılara ve bilgilere sahip olduğu değerlendirilen Selahaddin Gülen’in yakalanmasıyla terör örgütüyle mücadelede önemli bir yol alındı.

FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen, Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Gülen’in Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde ifadesinin alınmasına yarın başlanacak.

Gülen’in yeğeni, Türkyolu’nun kayınbiraderi

Selahaddin Gülen, FETÖ’nün gizli yapılanmaları ile örgüt elebaşı Fetullah Gülen arasındaki irtibatı sağlıyordu.

Aynı zamanda elebaşı Gülen’in sözde özel kalemi olan Cevdet Türkyolu’nun kayın biraderiydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyal vermişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Mayıs’ta bu operasyonun sinyalini “Yakında FETÖ takımından da önemli bir isim açıklayacağız” sözleriyle anlatmıştı. “Kimi yakaladık, hesaba çektik, onun açıklamasını da yapacağız” demişti.

Selahaddin Gülen, örgütün sözde istişare heyeti üyeleri ve üst düzey sorumluları ile ilişkiliydi.

Yeğen Gülen’in, örgüt elebaşı Gülen’in talimatı ve örgütün gizli yapılanmasının yardımıyla Türkiye’den yurt dışına kaçtığı öğrenildi.

Çocuğa cinsel saldırıdan da aranıyordu

FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen “Silahlı terör örgütüne üye olma”nın yanı sıra “Küçük Yaştaki Kız Çocuğuna Cinsel Saldırı” suçundan da aranıyordu.

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum