Çakır Haber Ajansı

Suya yüzde 80 zam yapan Mansur Yavaş’a sert tepki! Ankaralılar ilk faturada görecek

Suya yüzde 80 zam yapan Mansur Yavaş’a sert tepki! Ankaralılar ilk faturada görecek
13 Haziran 2021 - 20:09

Seçim öncesindeki sözlerini tutmamasıyla nam salan CHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a su zammı tepkisi de büyüyor. AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan “Artık getirilen zammı halkımıza anlatması gereken Sayın Mansur Yavaş’tır” derken Mamak Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse ise “ASKİ, abonelere yalan söylüyor. İlk fatura evlere geldiğinde tüm kademeler için zammı göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, Ankara’da suya yüzde 80 zam yapması eleştiriliyor. Mamak Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir AK Parti Grup Başkanvekili Murat Kösei “Suya her kademede zam yaptı. ASKİ, abonelere yalan söylüyor. İlk fatura evlere geldiğinde tüm kademeler için zammı göreceksiniz. Şimdi yüzde 80 zammı Ankara halkına açıklasın da görelim” ifadelerine yer verdi.

ÖZCAN: “SU ZAMMI HALKIMIZA ANLATMASI GEREKEN SAYIN MANSUR YAVAŞ”

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Mansur Yavaş’ı eleştirerek, “Su zammı halkımıza anlatması gereken Sayın Mansur Yavaş’tır” dedi.

Hakan Han Özcan, Mansur Yavaş’ın seçim öncesinde suya zam yapmayacağını ve hatta suda indirim yapacağını iddia ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Tabi seçimde vaat etmesi kolaydı. Belediye Başkanı seçilmesiyle suda indirim yapamayacağını anladı. Bu vaadinden döndüğünü sizlere göstermemek için de 3-4 aydır ‘Barajlarda su azaldı, vahşi sulama yapılıyor’ gibi türlü bahanelerle “Kademeli Su Tarifesi”ne geçmek üzere ABB meclis gündemine hazırladığı Su Zammı Paketini getiriyordu. AK Parti Grubu olarak Cumhur İttifakımızın diğer üyesi MHP Grubu ile de bu zamma ret vererek bu ‘kademeli su tarifesine geçiş’ görünümlü ‘su zammı paketini’ engelliyorduk.”

“Ancak Mansur Yavaş vaadinden döndüğünü göstermemek için AK Parti su tasarrufuna karşı ve Ankara’nın suyu bitecek nidaları atmakta siz değerli hemşehrilerimizin algısını başka bir tarafa çekmeye çalışıyordu.”

“Bu durum AK Parti gibi 20 yıldır iktidarda bulunan bir siyasi partiye karşı yapılacak taktik hamleler değildi. Zira bizim halkı öncelemek gibi bir derdimiz vardı. Başta gündeme getirdikleri sözde kademeli tarife tekliflerine direne direne CHP ve İP Grubunu bir yere getirmeye zorladık. Ancak baktık ki; bu süre içerisinde direnmeye devam etsek de bu ay ret verecek olsaydık bu kararı mahkemeye taşıyacaklar ve bugün gündeme getirdikleri zamdan daha yüksek bir zamla vatandaşlarımızın karşılaşacağını öngördük. Bunun önüne geçebilmek için bugünkü zammı kabul etmemekle birlikte CHP grubunun getirdiği bu zamlı tarifeye ABB Meclisinde Cumhur İttifakı grupları olarak çekimser kaldık.”

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum