Çakır Haber Ajansı

TURUNÇ AĞAÇLARI GERİ DİKİLİYOR

TURUNÇ AĞAÇLARI GERİ DİKİLİYOR
02 Şubat 2021 - 11:35

Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, İnönü Caddesi’nde yenileme çalışması başlatmıştı. Çalışma nedeniyle kaldırımlardaki turunç ağaçları sökülerek başka noktalara nakledilmişti. Kaldırım çalışmasının tamamlanmasıyla ağaçlar tekrar caddeye dikildi.

Marmaris Belediyesi, ilçede yol yapım, bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürerek kentin çehresini değiştirmeye ve prestijli yollar kazandırmaya devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü bu kapsamda İnönü Caddesi’nde çalışmalara başlamıştı.

Yol, kaldırım, üst yapı yenileme ve çevre düzenleme çalışmaları başlamadan önce de Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kaldırımlarda bulunan turunç ağaçlarının meyvelerini toplamış, köküyle birlikte sökülen ağaçlar dikilmek üzere ilçenin farklı noktalarındaki parklara nakledilmişti. Fen işleri ekiplerinin kaldırım çalışmasını bitirmesi üzerine turunç ağaçları tekrar caddeye getirilerek dikimi yapıldı.

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Yapılan çalışmayla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Buradaki çalışmalar başladığında bazı çevreler ağaçlar kesiliyor diye söylemlerde bulunmuştu. O zaman ağaçları tekrar dikeceğimizi söylemiştik. Şimdi bu sözümüzü tutuyoruz. İlçemizin daha yeşillenmesi için ayrıca ağaç dikimlerine de devam ediyoruz. Biz doğayı ve çevreyi her zaman koruyacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. 

Çakır Haber Ajansı @ 2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum